Виховні заходи


Тема :Ой  роде наш красний 
                                            (Родинне свято)

Мета :Формувати знання дітей про сім'ю, родину рідню; пробуджувати інтерес до історії свого родоводу, української нації, її культури й побуту; з'ясувати значення нових слів, понять. Розвивати почуття патріотизму та національної самосвідомості. Виховувати почуття любові до батьків, до рідного краю; бажання примножувати родинні традиції, берегти свою національну культуру.

Хід заходу 
Вчитель : Шановна наша велика родино !
Запрошуємо вас взяти участь у нашій щирій  розмові на святі вашого роду .
Всі ми з вами- народ України , який складається з родин великих і малих ,
працьовитих та дружних.
Як велика ріка бере початок і силу з малого джерела , так і наша держава починається  з родини.
А родина до родини – народ .
1-й учень : Добрий день вам , рідні,
В нашій світлій хаті.
Як гостей найкращих
 Раді зустрічати .
2-й учень : Для людей відкрита
Хата наша біла ,
Тільки  б жодна кривда
В неї не забігла.
3-й учень : Хліб ясниться  в хаті,
Сяють очі щирі ,
Щоб жилось по правді ,
Щоб жилось у мирі.
Учитель :Діти , а що таке родина?
Учениця ( в руках якої малюнок родового дерева.)
Коріння – це наші прародичі ,
Стовбур –бабусі і дідусі,
Гілочки – наші батьки ,
А ми – листочки родового дерева.
Учитель :Щоб роду не було переводу , він має жити багато літ.
Головна відповідальність  за продовження роду лежить на батькові та матері.
 Мамина пісня , батькова хата , дідусева казка ,бабусина вишиванка, добре слово сусіда ,незамулена криниця – це все родовідна пам
`ять , наші символи , історія , може часом і сумна , але велична і всествердужуюча.
(Звучить пісня)
Учень :Благословен той день і час,
Коли прослалось килимами
Земля , яку сходив Тарас Малими , босими ногами .
Учень :Рідна земле моя,
Я листок твій зелений,
Пісня в шелесті трав ,
Промінь сонця в росі .
Я з грудей твоїх п
`ю,
Україно натхнення ,
Я спішу до землі ,
Що цвіте у красі .
Учень :Родина , рід , які слова святі ,   


Вони потрібні кожному в житті ,
Бо всі ми з вами ніжні  гілочки,
На дереві , що вже стоїть віки.
Учениця: Знаю , бо казала ,
Мені моя ненька ,
Правдива , маленька .
Знаю , Україна
Серцю моєму мила ,
Я по- українськи
Молитися вчила.
А моя опора -
То Божая Мати ,
Мати Україна ,
Повна благодати .
Ось мою молитву
Прийми , Отче Боже ,
Нехай Україні
Вона допоможе.
Вчитель : Щоб рід існував багато літ , щоб продовжувалося життя , його треба   берегти .
Берегиня – язичеська богиня , хранителька роду .
Найкращими берегинями  є мати, оселя , домівка.
У кожна мати намагається зробити свою оселю затишною ,
красивою і гостинною .
Для того , щоб зберегти звичай свого роду, кожна  господиня дбає про  родинні ціності , а також власними руками виготовляє різні обереги .
(Виступи матерів і демонстрація виробів)
Учень: Що таке Україна ?
За віконцем калина ,
Тиха казка бабусі ,
Ніжна пісня матусі ,
Дужі руки тата ,
Під тополями хата ,
Під вербою криниця,
В чистім полі пшениця ,
Серед лугу лелека
І діброва далека,
І веселка над лісом,
І стрімкий обеліск…
Ким в житті ти не станеш -  
Шахтарем , хліборобом ,
Будівничим , солдатом _
Слід  завжди пам`ятати :
Коли любиш ти все це
І приймаєш у серце ,
Як готовий щомиті
Від біди боронити
Кожну в лузі билину ,
Кожну в гаї  пташину ,
Значить це – Батьківщина
Має доброго сина.
Мати : З давніх- давен у родинному
житті українців рушник відігравав  першопорядну роль .
Майже на всіх  рушниках можна
помітити два кольори : червоний і чорний . У кожного кольору своя історія .
Червоний колір – то колір  калини , щастя , ясного сонечка .
Чорний колір – це колір землі нашої родючої , а інколи і смутку .
Рушники берегли . Їх передавали з роду в рід .
Хліб і рушник – одвічні людські символи .
Рушник на стіні – давній наш звичай .
Рушники характеризували жіночу вправність, майстерність , охайність, працьовитість .
Учень : З дитинства пам’ятаю рушники ,
 Що так любовно їх творила мати .
По –українськи хата на святки
Сіяла вишитими рушниками.
Учень : Звідки ти взялася  ,Україно- ненько ?
Може із землиці, що така рідненька?
Може із тополі , що в степу зростає ?
Може з соловейка , що на ній співає?
Може із калини , що у полі квітне ?
А можливо з тебе, моя мамо рідна?
 Учень: Пригорне ніжно матінка дитину ,
Положить тато руку на плече .
Я завжди спертись на родину ,
Тут серце біль не опече.
Учень :Бо є  любов, підтримка і увага ,
Є тепле слово  - щастя джерело ,
 Панує повага .
Любов прадавня , ласка і тепло .
Учень : Матуся  й тато – два крила дитини ,

Які допомагають в світ злетіти .
Світлий вогник  і тепло родини ,
Що не дають людині збайдужніти .
Учитель : Сьогоднішня  зустріч-  урок
доброго ставлення до дорослих ,
вшанування звичаїв українців ,
На нашому святі присутні :
дідусі , люди котрі започаткували  свій рід.
Учень : Зовсім не старенький мій дідусь ,
Ми з ним добрі друзі, я цим так горжусь .
Він такий розумний , все на світі знає ,
Бо книжок багато він завжди читав .
Недарма вважає  вся наша сім`
я ,
Що на діда зовні схожий я .
Підросту  ще трішки , усього навчусь ,
І таким завзятим стану як дідусь!
Учень :А скільки казок знає моя бабуся !
Їх своїм онукам розповідає .
У мені здається ,що це невичерпне джерело , якому
раз з
 `являється щось нове,
На кожну подію в житті , на кожну пригоду .
Учень :Моя бабуся краща поміж всіх ,
Вона всіх приголубити уміє ,
У неї добрі очі , щирий сміх ,
Її побачу і душа радіє.
У неї в серці стільки доброти ,
Неначе море, стільки  в  нім любові .
Все зрозумієі за все простить ,
І лине щирістить в кожнім її слові .
Учениця: Моя бабуся вишиває онукам сорочки .
Ось на мені така сорочечка .
Це теж народна традиція , бо
завжди дівчата ходили на
свята у вишитих сорочках ,
а мама чи бабуся дивилися і не
могли натішитися своїми
дітьми та внуками.
Крім того , вишита сорочка
оберігала дітей від «поганого ока » ,
дітям слугувала оберегом .
Учитель : Народне прислів`
я каже :
«Рідний , хоч не поможе , то
заплаче ,а не заплаче то хоч
скривиться»
Здавна так і було в Україні , що родина була підтримкою
і опорою всіх родичів.
Тому й вижили ми в цьому світі і збереглися.
Тож доброму роду нема переводу .
Хай завжди так буде, як говорить народне прислів
`я «Як велика і дружна
родина, то минає лиха година » . У великій родині немає заздрощів і непорозумінь , а є велики людська дюбов, яка
зобов`язує людей бути чесними ,
справедливими , добрими.
Учень :Найдорожча у світі світлиця – світлина ,
Де наповнилося ласкою серце моє .
Де відчула любов і турботу дитина ,
Бо побачила вперше тут сонсе своє .
Рідний дім , рідні люди , найкраща родина ,
Найдорожчі традиції , думи й пісні …
Саме з цього – Вітчизна , моя Україна .
Саме з цього – дороги у Всесвіт ясні.
Учитель : Саме зі своєї сім
`ї , родини
несе дитина в світ своє серце ,
наповнене добротою  і любов’ю ,
правду і чесність , віру , традиції і звички.
І туту в свої обійми дитину
приймає шкілна родина.
Початкова школа- перша
нота шкільного життя . Що
може бути дорожче , ніж дитя ,
Якого любиш ти до забуття ?
Але піднять його на власні ноги -
для цього треба все життя .
(Танець ?-український обо вальс. )
Учень :Українська пісня, вилита сльозами ,
Витсушена вітром  у краю чупсім,
Українська пісне, ти пройшла шляхами ,
До мойого серця і живеш у нім.
Українська пісне , чарівна , всесильна ,
Ти такою будеш через сотні літ.
Українська пісня  вчит тебе, дитино ,
Щоби пам`ятати свій козацький рід .
Учень : Розквітай , прекрасна  Україно,
Рідна земле , матінко моя ,
Хай лунає мова солов’їна,
Пісня неповторная твоя .
(Пісня «мальв»)
Мати : Шановні гості!
Прийміть від нас цей
святий хліб.
Учитель :На цьому наше свято
Не закінчується . Нехай воно
продовжується в кожній
вашій родині , в усій нашій рідній Україні.


Позакласний захід
Тема
Здорова  дитина,щаслива родина -  сильна Україна!
Мета. Допомогти дітям усвідомити,що кожен з них - неповторна особистість і завдання кожного-наповнити життя змістом, зберегти здоров’я, бо здорова дитина-щаслива родина - здорова нація;розширити й поглибити знання про здоровий спосіб життя, формувати свідоме вміння піклуватися про членів своєї родини; розвивати творчі здібності, пам’ять, уміння працювати в колективі, робити висновки; виховувати відповідальність за свої вчинки,свідоме ставлення до здоров’я в цілому.
Обладнання.         
Класна дошка,ноутбук,проектор,екран,дзеркальця,картки,мікрофон.
ХІД  ЗАХОДУ
(Діти вітають гостей.)
                      Ми вам раді ,добрі люди,
               І вітаєм щиро вас!
               Тож запрошуєм ласкаво
               Вас усіх у другий клас!
Учитель.           Доброго здоров'я,діти,доброго вам дня.
         Хай вам ясно сонце світить  у вікно щодня.
         Хай сміється мирне небо і дивує світ.
         А Земля нехай дарує вам барвистий цвіт.
         Бо здоров'я,любі діти,в світі головне.
         А здорових і сміливих щастя не мине!
У народі кажуть :"Немає щастя без здоров'я!" А що ви про це думаєте?
(діти відповідають в "мікрофон")

 1 уче                 Хто здоровий,той сміється,
                        Все йому в житті вдається.
                        Радість б'ється в нім щоднини,
                        Це ж чудово для людини!
2 уче                  Хто здоровий,той не плаче,
                        Жде його в житті удача.
                        Він уміє працювати,
                        Вчитись і відпочивати
                        Хто здоровий-не сумує
                        Над загадками мудрує.
                        Той сміливо в світ іде
                        Й за собою всіх веде.
Учитель
Правильно,діти,здорова людина завжди щаслива, усміхнена, справляється зі всіма
поставленими завданнями,з нею приємно спілкуватися.
Діти, у нас в класі є чарівні віконечка(на парті в кожного дзеркальця), хто в них загляне,побачить найцінніший скарб на планеті Земля. Подивіться в ці віконця.
-         Кого ви там побачили?
Діти.    Себе.
Учитель. Так, ви побачили кожен себе-це найцінніший скарб на Землі. Отже,найцінніший скарб планети - це людина!А найцінніший скарб людини-це здоров'я! Я хочу, діти, щоб ви всі були здоровими. Тому ми помандруємо стежками здоров'я.
                                (Пісня "Сонечко")
До нас у клас зазирнуло сонечко , воно веселе. А коли я йшла до школи, то зустріла ось це сонечко. Воно сумне ,бо розгубило кілька своїх  промінців. Ми з вами повинні зібрати всі розгублені промінці і розвеселити сонечко.

Учениця.                  Щоб здоров'я добре мати,
                             Про режим нам треба дбати,
                             Вчасно спать лягати і вставати,
                             Працювать,відпочивати.
                        (виносить 1 промінець"Режим дня")
Учениця                   В школу я сьогодні йшла,
                             Промінець ось цей знайшла.
                             Він мені враз розповів
                             Про поради лікарів.
(виносить 2 промінець"Медицина і здоров'я")
Входить медична сестра.
Розкажу вам зараз ,діти,
Правила дуже прості:
Як за партою сидіти -
Це потрібно у житті.
Спинку рівною тримайте,
Рук на книжку не кладіть,
Голову не нахиляйте,
Як окличний знак сидіть!
Будуть в вас здорові очі,
                               Швидко будете рости,
Хто здоровим бути хоче -
Вмій здоров'я берегти!
Учень.                       Бережи здоров'я власне,
                              Поки є на це ще час,
                              Бо життя таке прекрасне
                              І воно одне у нас!
(виносить 3 промінчик"Рухова активність")
Учитель. Час прийшов нам відпочити. Хочу на фізкультхвилинку всіх вас запросити!
(музична фізпауза).
Учениця.                  Щоб нічого не боліло,
                            Полюбити треба мило!
                            Часто й чисто руки мити
                            Та охайному ходити.
(виносить 4 промінець"Чистота-запорука здоров'я")
Учень.                    Щоб здоровим довго жити,
                            Воду слід усім любити,
                            Мило,пасту, гребінець -
                            Будеш справжній молодець!
Учитель. У вас на партах лежать картки. Намалюйте на них обличчя  здорової та хворої   людини . Яке обличчя вам більше подобається?Покажіть.
Учениця.                 Є в нас слово невеличке
                           І  приємно так звучить.
                           Це хороше слово - звичка,
                           Нам без звичок не прожить !
                  (виносить 5 промінець"Корисні і шкідливі звички")
Учениця.                Повітря,сонце і вода -
                          Для всіх хвороб просто біда.
                        Тож, гартуватись,друже,слід,
                        Щоб врятуватися від бід!
                        До сонця личко підставляй,
                        Водою тіло обливай.
                        Морозу,холоду не бійся,
                        А для сміливості ти смійся!
Учениця.              Шкідливі звички ,наче тінь,
                         Все ходять за тобою.
                         І так чекають на ту мить,
                         Щоб потягнуть з собою.
                         Наркотики і цигарки,спиртне-це просто жах,
                         Якщо подружитесь із ними -
                         Здоров'ю буде крах!
Учитель.   Наше здоров'я залежить від наших звичок ,зусиль-щодо його зміцнення. Здоров'я людини на 10% залежить від спадковості, на 5%- від медицини, а решта - 85% - від самої людини.
Учениця.               Щоб мати здоров'я,слід правильно їсти,
                         Вживати поживне і тільки корисне,
                         Не їсти надмірно, не шкодити тілу
                         І пам'ятати про вітаміни.
                (виносить 6 промінець"Їжа-джерело росту і здоров'я").
Учень.      Вітамін  А є у моркві, маслі, яйцях, сирі, печінці, помідорах, зеленій цибулі.
Учень.      Вітамін В міститься в хлібові, крупах, горосі, квасолі, м'ясі, картоплі і буряках
Учень. На  вітамін С багаті: капуста, картопля, щавель, помідори, цибуля, шипшина, часник  і лимон, чорна смородина  і настій хвої.
Учень.    Вітамін Д живе в молоці ,вершковім маслі,риб'ячому жирі та житньому хлібі.
Учень.                       Хто дружити з ними буде,
                               Всі незгоди позабуде,
                               Виросте  міцним,здоровим,
                               Переможе всі хвороби.
Учениця.        Якщо щаслива родина-міцна і сильна наша Україна!
(виносить 6 промінець"Щаслива родина-сильна Україна")
Висновок
Учитель.    Ось ми і зібрали всі промінці. Радісно засяяло сонечко. А ви, дорогі діти, веселі і щасливі тоді, коли вас оточують рідні люди - ваші батьки. Вони піклуються про ваше здоров'я і життя. Батьки забезпечують вам необхідне харчування, одяг,шкільне приладдя,тепло в домівках, турбуються про ваш настрій і самопочуття. Ви виростите, підете в життя, але нехай ваша дорога завжди повертає до рідної домівки. І тоді менше сивини буде на скронях ваших  батьків.
А вам, дорогі дорослі, я бажаю,щоб ваші діти дарували тільки радість і щастя,любили і поважали вас. Хай ваші серця наповнюються тільки  добром. А ви даруйте його іншим з посмішкою. І тоді ви побачите який прекрасний світ навколо, а здоров'я ваше буде набагато міцнішим, бо:
                                Здоров'я - це сила!
                                 Здоров'я – це клас!
                                  Хай буде здоров'я
                                   У вас і у нас!
(Заключна пісня).





Немає коментарів:

Дописати коментар